Loading…

LDK’ja kundër VV’së, zotohet se do ta rrëzojë Qeverinë

  • 24/09/2018 | 14:30

LDK’ja kundër VV’së, zotohet se do ta rrëzojë Qeverinë

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu ka thënë se do të fillojnë procedurat për të nxjerr një mocion votëbesimi për rrëzimin e Qeverisë.

Sipas tij bashkë me partitë tjera janë duke biseduar për të marr mbështetje për mocionin.

Madje Veliu thotë se ka përkrahje për ta rrëzuar Qeverinë edhe nga koalicioni qeveritar.

Veliu tha se nuk do ta përkrahin protestën e ftuar nga Vetëvendosje duke thënë se njëherë përnjëherë nuk e shohin të arsyeshme  për protesta.

Këto deklarata Veliu i dha pas mbledhjes që kryetari i LDK-së Isa Mustafa  ka mbajtur me grupin parlamentar të LDK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë