Loading…

LDK unike kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë

  • 10/05/2017 | 11:45

LDK unike kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Shefi i GP të LDK-së, Ismet Beqiri, tha se mocioni është e drejtë kushtetuese, dhe si të tillë, LDK e merr me qetësinë më të madhe duke pasur parasysh faktet nga ato që i tha vetë kryeministri Isa Mustafa.


“Kemi pasur një kryeministër të koalicionit që prezantoi faktet të cilat flasin për punën e bërë. Është normale të mos pajtohen me ato të arritura, si opozita, ashtu edhe disa deputetë të pozitës”, tha Beqiri.

“Qeveria e udhëhequr nga Mustafa është më e suksesshmja që nga paslufta në Kosovë, edhe përkundër problemeve dhe pengesave jashtëzakonisht të mëdha, si në kuvend ashtu edhe jashtë tij”, u shpreh ai.

“Ne si GP, mbesim të përkushtuar që të punojmë në të mirë të interesave të vendit”, deklaroi shefi i GP të LDK-së.

Shefi i deputetëve të LDK-së, Ismet Beqiri, tha se janë kundër mocionit të mosbesimit dhe si të tillë do të votojnë kundër.

“Sepse nuk mund të qeveriset vendi me 30 deputetë”, u shpreh Beqiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë