Loading…

LDK sot ka festë: Nuk takohen me VV’në

  • 23/12/2019 | 10:49

LDK sot ka festë: Nuk takohen me VV’në

Ndonëse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i kanë tejkaluar ende mospajtimet rreth pozitës së Presidentit, përfaqësuesit e dy subjekteve që dolën të parat në zgjedhje nuk kanë paralajmëruar takim të radhës as të hënën.


Kanë mbetur vetëm edhe tri ditë para mbledhjes së Kuvendit të Kosovës, mirëpo LVV dhe LDK nuk pritet të takohen sot, raporton Insajderi.

Zëdhënësi dhe anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, mëngjesin e së hënës i tha Insajderit se ende nuk ka.

“Deri në këto momente nuk di që ka ndonjë takim. Ne sot e kemi 30 vjetorin e partisë, kështu që deri në mesditë e di që jemi atje ndërkaq pasdite nuk di që ka ndonjë takim”, ka deklaruar Mustafa. “Nëse caktohet [takimi i radhës, v.j] do të ju njoftojë”.

LDK do të mbajë sot me fillim nga ora 12:00 një manifestim për shënimin e 30 vjetorit të themelimit të partisë. Ky manifestim, sipas Besian Mustafës, pritet të zgjasë rreth një orë.

E, teksa në LDK nuk konfirmojnë se është caktuar takimi i radhës me përfaqësuesit e LVV-së, në subjektin fitues të zgjedhjeve nuk kanë komentuar asgjë lidhur me takimin e radhës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë