Loading…

LDK: Përjashtohet çfarëdo koalicioni me PDK’në

  • 11/05/2017 | 17:50

LDK: Përjashtohet çfarëdo koalicioni me PDK’në

Anëtari i Kryesisë së LDK-ja, ministri në largim, Skënder Hyseni pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka thënë se kanë diskutuar për zgjedhjet e 11 qershorit.


Sipas tij, aktualisht nuk mund të vendoset për koalicion parazgjedhor, dhe se ata janë duke i bërë të gjitha përgatitjet për zgjedhje.

Hyseni tutje ka thënë se PDK-ja është kundërshtari politik i LDK-së dhe se me këtë subjekt politik përjashtohet çfarëdo lloj koalicioni.

Aktualisht në selinë e LDK-së janë kryetarët e degëve të kësaj partie.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë