Loading…

LDK numëron dështimet e Shpend Ahmetit

  • 30/12/2016 | 11:19

LDK numëron dështimet e Shpend Ahmetit

Në ditën kur Prishtinës i erdhën 15 autobusë të rinjë, dhe kështu synohet stabilizimi i trafikut urban, Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një konferencë për të treguar kështu dështimet e kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti.

Për këtë të fundit, Agim Gashi nga LDK-ja, i cili është edhe asamblistë i kësaj partie në Kuvendin Komunal të Prishtinës, tha se Prishtina në krye me Shpend Ahmetin nuk shënoi përmirësim në realizimin e punëve dhe detyrave, raporton gazetametro.net.

Për Gashin, si shef i grupit parlamentar në Prishtinë, një nga humbjet e veçanta nën qeverisjen e Ahmetit është ajo e fondit stimulues për performancën më të mirë të komunave.

Po ashtu Gashi përmendi edhe dështimet në planifikimet e buxhetit ku sipas tij Prishtina kategorizohet si komuna me performancën më të dobët.

Gashi mendon se komuna e Prishtinës e ka dëmtuar buxhetin për qytetarët e saj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë