Loading…

LDK kundër buxhetit për vitin 2019

  • 06/12/2018 | 13:23

LDK kundër buxhetit për vitin 2019

Kuvendi i Kosovës po mban seancën ku në rend dite është edhe buxheti për vitin 2019.


Lidhje Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se nuk do ta përkrah këtë buxhet, shkruan gazetametro.net

Deputeti i kësaj partie, Lumir Abdixhiku, ka thënë se investimet në sektorë nuk janë të arsyeshme dhe nuk zgjidhin problemet aktuale.

Po ashtu, ai ka ka kritikuar buxhetin e ndarë për skemat sociale ku ka thënë se i ka tejkaluar të gjitha parashikimet.

Abdixhiku ka përmendur edhe ndarjen e buxhetit për pensionet e veteranëve të UÇK’së, duke theksuar skandalet dhe mashtrimet në lista.

Më tej, ai ka thënë se në këtë projekt nuk përfshihet edhe rritja e buxhetit në plan trevjeçar për ushtrinë.

Abdixhiku ka thënë se si të tillë, LDK nuk mund të përkrah këtë buxhet. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë