Loading…

LDK ka vendosur për kandidatin për kryetar të Prizrenit

  • 07/08/2017 | 20:58

LDK ka vendosur për kandidatin për kryetar të Prizrenit

Ish-deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hatim Baxhaku është një nga emrat më të përfolur që të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar të Prizrenit.


Baxhaku në një prononcim për lajmi.net ka thënë se e ka mbështetjen e shumicës absolute të nëndegëve të LDK-së në Prizren që të jetë kandidat për kryetar.

“Po e kam përkrahjen e mbi 80 apo 90% të nëndegëve të LDK-së. Ne kemi kërkuar pëlqim nga nëndegët dhe shumica prej tyre e kanë sjellur përkrahjen për mua”, ka thënë Baxhaku.

Ai tutje ka deklaruar se në Prizren ndryshimi është i domosdoshshëm, dhe ky ndryshim sipas tij vije me LDK-në.

“Ndryshimi lëre që i nevojitet Prizrenit, por është më se i domosdoshëm dhe i cili duhet të ndodhë. Ndryshimi vjen me LDK-në dhe me mua, ose kandidatin e LDK-së për kryetar”, ka thënë Hatim Baxhaku.

Si emër i munsdhëm i LDK-së për kryetar të Prizrenit është përmendur edhe Driton Selmanaj, por një gjë e tillë u mohua nga kryetari i degës, Haxhi Avdyli.

Nga partitë e tjera nuk ka ndonjë emër konkretë se kush mund të kandidojë për kryetarë në këtë komunë, përveç Zafir Berishës nga Nisma për Kosovën që është kandidat potencial.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë