Loading…

LDK fton tryezë politike: Vendi po përballet me krizë

  • 30/11/2018 | 12:19

LDK fton tryezë politike: Vendi po përballet me krizë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka thënë se kriza institucionale është duke u thelluar nga koalicioni PAN me skandale të shumta.


“Në arenën ndërkombëtare Kosova është në pozitën më të disfavorshme. Kriza është thelluar me dorëheqjen e kryetarëve të komunave në veri. LDK nuk do të pranoj asnjë marrëveshje që prek sovranitetin e Kosovës. Ftojmë për një tryezë politike për dakordim që të miratohen ligji për ushtri, miratimi i buxhetit dhe heqja nga rendi i ditës për dialogun”, tha Hoti.

Hoti ka thënë se nuk do ta përkrahin në Kuvend projektbuxhetin për vitin 2019, sepse sipas tij, është i pa qëndrueshëm

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë