Loading…

LDK flet për gjendjen e Mustafës, tregon kur kthehet

  • 21/01/2018 | 09:47

LDK flet për gjendjen e Mustafës, tregon kur kthehet

Kryesia e Degës së V-të të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë ka mbajtur mbledhjen e rregullt ku kanë biseduar për zhvillimet politike në përgjithësi. Po ashtu në këtë takim është diskutuar edhe për gjendjen shëndetësore të liderit të tyre, Isa Mustafes.


Kjo degë e LDK-së ka njoftuar se gjendja e Mustafes është stabile dhe e njëjta është përmisuar. Sipas tyre, së shpejti i njëjti do të kthehet në shtëpinë e tij.

Komunikata e plotë e Degës së V-të të LDK-së në Prishtinë:

Kryesia e Degës së V-të e LDK-ës, mbajti mbledhjen e regullt në Hajvali ku analizoj zhvillimet politike në përgjithësi dhe u dakordua që ditëve në vijim të shtoj aktivitetin e vet nëpër nëndegë me qëllim të informimit të elektoratit me punën e LDK-ës në nivel vendi dhe në veqanti në nivel të Komunës së Prishtinës.

Kjo Kryesi, në koordinim me Kryesinë e LDK-ës, deputetët e LDK-ës në Parlamentin e Kosovës dhe këshilltarët e Degës së V-të në Kuvendin e Prishtinës do të organizojnë takime pune në nivele të ndryshme me qëllim të ngritjes të shkallës së komunikimit politik dhe organizativ dhe për të shqyrtuar të gjitha temat që kanë të bëjnë me zhvillimet në skenën politike dhe rrolin e LDK-ës në këto zhvillime.

Kryesia e Degës së V-të i uron kryetarit Isa Mustafa sherim sa më të shpejt dhe dëshiron që ai shumë shpejt të kthehet për të vazhduar punën e vet profesionale dhe për t’udhhequr LDK-ën në këto ditë kur Kosovës i duhet më së shumti. Kryesia e Degë së V-të e LDK-ës njofton elektoratin e vet se shëndeti i Kryetarit Mustafa është stabilizuar dhe po përmirësohet relativisht mirë, prandaj ai së shpejti do të kthehet në Prishtinë për t’vazhduar punën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë