Loading…

LDK e Vetëvendosje përplasen për banesat sociale në Hajvali (Video)

  • 06/06/2017 | 21:44

LDK e Vetëvendosje përplasen për banesat sociale në Hajvali (Video)

Përfaqësuesit e Vetëvendosjes dhe ata të LKD-së janë përplasur në Debat Përnime.


Fjala ishte për banesat sociale në Hajvali, që sipas Mirsad Shkretës janë bërë pa projekt, pa rrymë, pa kanalizim e pa kushte. Pas ardhjes së Vetëvendosjes në Prishtinë sipas tij ato ishin rivitalizuar.

Arban Abrashi nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa replikoi lidhur me një grand specifikm se ishte ai i cili ka kërkuar grand specifik për shërbime sociale, dhe se Vetëvendosja po “shesin mend” pasi as që e dinë çfarë është ai.

Abrashi tha se banesat sociale i kanë ndërtuar Avdullah Hoti dhe Isa Mustafa, por lëvizja Vetëvendosje nuk i ka ndarë për 4 vite sa janë duke qeverisur Prishtinën, duke i lënë njerëzit pa shtëpia.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë