Loading…

LDK dhe VV bojkotojnë seancën e Kuvendit

  • 02/11/2018 | 11:00

LDK dhe VV bojkotojnë seancën e Kuvendit

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje po vazhdojnë të bojkotojnë Kuvendin e Kosovës.


Pas, mos votimit të rezolutës e cila do i ndalonte presidentit Thaçi  të diskutonte për kufijtë e Kosovës, deputetët e këtyre dy partive kanë vendosur që të mos marrin pjesë në seanca.

Për më shumë, shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, gjatë ditës së djeshme tha se edhe pa opozitën ata do t’i miratojnë projektligjet.

Për dallim nga LDK dhe LVV subjekti opozitar, Partia Socialdemokrate, ka vendosur që të merr pjesë në seancat e Kuvendit të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë