Loading…

Latifi për përplasjen në Kuvend: Kjo tregon se çështje e të pagjeturve nuk do të zgjidhet nga këta deputetë

  • 19/11/2020 | 15:16

Latifi për përplasjen në Kuvend: Kjo tregon se çështje e të pagjeturve nuk do të zgjidhet nga këta deputetë

Filozofi Blerim Latifi  ka reaguar pas përleshjes në Kuvendin e Kosovës, derisa po diskutohej çështja e të pagjeturve, shkruan Gazeta Metro.


Latifi tha se kjo tregon  se çështje e të pagjeturve nuk do të zgjidhet nga këta deputetë, dhe kjo klasë politike.

“Ja pse çështja e të pagjeturve nuk do të zgjidhet kurrë nga kjo klasë politike. Ja pse drejtësia për krimet e Serbisë në Kosovë kurrë nuk do të merret seriozisht nga të huajt”, ka shkruar Latifi në Facebook.

Ky është reagimi i plotë:

Janë mbledhur në Kuvend për të debatuar për të pagjeturit dhe përfundojnë duke grushtuar njëri tjetrin. Ja pse çështja e të pagjeturve nuk do të zgjidhet kurrë nga kjo klasë politike. Ja pse drejtësia për krimet e Serbisë në Kosovë kurrë nuk do të merret seriozisht nga të huajt. Ja pse Serbia nuk duhet të shqetësohet nga kjo klasë politike. Ja pse qytetarët e këtij vendi presin kot ndonjë gjë të mirë nga kjo klasë politike./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë