Loading…

Latifi për armët që u gjetën në shkolla në Ferizaj: As UÇK nuk ka pasur kaq armatim

  • 24/06/2022 | 16:59

Latifi për armët që u gjetën në shkolla në Ferizaj: As UÇK nuk ka pasur kaq armatim

Profesori universitar, Blerim Latifi, ka reaguar pas konfiskimit të një arsenali armësh nga ana e Policisë së Kosovës në një shkollë në Ferizaj.


Latifi, me anë të një postimi në ‘Facebook’, është shprehur me ironi duke thënë se as Ushtria Çlirimtare e Kosovës (UÇK) nuk ishte më e armatosur.

“Armë të ftohta e të zjarrit të gjetura nga policia tek nxënësit e shkollave në Ferizaj. Çfarë tmerri! As UÇK s’ka pasë kaq armatim në ditët e saj të para”, shkroi profesori Latifi në ‘Facebook’.

Policia e Kosovës, ka njoftuar gjatë së premtes se nëpër shkolla në qytetin e Ferizajt, kanë gjetur një arsenal armësh të ftohta por edhe armë zjarri.

PK-ja njoftoi se gjatë kontrollit janë gjetur pesë armë zjarri pistoleta, dy armë të gjata gjysmë automatike dhe 40 thika.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë