Loading…

Lama sfidon Thaçin, nuk largohet nga posti i ambasadores

  • 04/12/2018 | 20:16

Lama sfidon Thaçin, nuk largohet nga posti i ambasadores

Para disa ditëve, në media u publikua një dokument i cili tregonte se presidenti Thaçi ka shkarkuar Alma Lamën nga posti i ambasadores, nga njoftimi i Presidencës.


Të martën ajo ka zhvilluar takime në cilësinë e ambasadores, shkruan gazetametro.net

Lama i ka quajtur spekulime informacionet se ajo është shkarkuar nga presidenti Thaçi.

Në një përgjigje për T7, Alma Lama ka thënë se vendimi i saj për shkarkim është i paligjshëm dhe i paarsyetuar dhe se ajo do të vazhdojë të mbajë postin e ambasadores.

Gjithashtu ajo thotë se ka kërkuar llogari nga presidenti Thaçi për një kërkesë që ai ka bërë. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë