Loading…

Thaçi thërret në takim drejtorin e Policisë dhe AKI’së

  • 18/01/2018 | 21:43

Thaçi thërret në takim drejtorin e Policisë dhe AKI’së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thirrur në një takim drejtorin e Policisë dhe atë të AKI-së për vrasjen e Oliver Ivanoviq.


Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se presidenti Thaçi i ka takuar në zyren e tij rreth orës 17:30 drejtorin Shpend Maxhuni dhe Driton Gashi me të cilët ka diskutuar për hetimet e bëra në rastin Ivanoviq.

Ndryshe, sot Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), ka njoftuar se Policia e Kosovës ka ka identifikuar një numër të shasisë së veturës së djegur, e cila është gjetur në Veri të Mitrovicës, dhe e cila besohet se është e përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit.

Shkrim autorial i Oliver Ivanovic: Duhet të mbroj interesin kombëtar nga Serbia zyrtare

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë