Loading…

Lajmërohet Driton Selmanaj: Deklarata ime për Bogujevcin po keqinterpretohet, turp

  • 20/11/2020 | 12:44

Lajmërohet Driton Selmanaj: Deklarata ime për Bogujevcin po keqinterpretohet, turp

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj ka reaguar sërish pas deklaratave të dhëna mbrëmë në lidhje me deputeten e VV’së, Saranda Bogujevci, shkruan Gazeta Metro.


Selmanaj ka thënë se deklarata e djeshme e tij në T7 për deputeten e VV’së,  është keqinterpretuar dhe po përdoret disa për karrierë politike.

Ai e ka quajtur si akt të turpshëm personat që po përdorin për kauza politike tema të tilla, ndryshe ai tha se hovi i manipuluesve dhe shpifësve për qëllime të ulëta politike nuk ka të ndalur.

“Deklarata ime e mbrëmshme është thënë vetëm dhe vetëm në këtë kontekst: MJAFTË më se jemi lodhur me përdorimin e temave tepër të ndjeshme për qëllime tejet të ulëta politike. Kushdo që provon që me tema të tilla të ndërtoj kauzë politike kundër kundërshtarëve politik, apo të provoj që mbi to të ndërtoj karrierë politike është TURP, TURP që as toka nuk mund ta mbaj”. ka shkruar ai.//gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë