Loading…
Lajmërimi i pazakont i profesorit kosovar: Mund të përjetoni shok në konsulltime me mua…
  • 16/01/2019 | 21:13

Lajmërimi i pazakont i profesorit kosovar: Mund të përjetoni shok në konsulltime me mua…

Një profesor i psikologjisë ka bërë një njoftim të pazakonshëm për studentët e tij, transmeton Gazeta Metro.


Sipas përshkrimit që e ka vendosur të dera e zyrës së tij, jo secili student mund të kalojë mirë kur hynë aty.

Kjo pasi që tek dera ka vendosur një mbishkrim që u ‘rikujton’ studentëve me ankth se mund të përjetojnë shok elektrik, sapo të hyjnë në zyrë.

Profesori thotë se ideja e këtij lajmërimi nuk është për t’i kërcënuar studentët, por për t’i motivuar studentët që të shkarkojnë ankthin para konsultimit me profesorin.

“Ideja e këtij lajmërimi është jo me i kërcënuar studentët, ashtu edhe siç mundet me tingëllu, por përkundrazi me i motivuar maksimalisht që para se të vinë në konsultime ta shkarkojnë të gjithë ankthin, zemërimin që e kanë dhe këtu të vinë të bashkëpunojnë”, ka thënë ai.

Metoda të njëjta, ai thotë se praktikojnë edhe profesorët e tjerë anë e mbanë botës.

“Kjo është një lloj tradite e profesorëve gjithandej nëpër botë që hapësirën e derës ta shfrytëzojnë për mesazhe inkurajuese”, ka deklaruar profesori Fitim Uka.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë