Loading…

Lajm i mirë: Deputeti i romëve Paçaku, shpallet ambasador

  • 24/09/2017 | 19:06

Lajm i mirë: Deputeti i romëve Paçaku, shpallet ambasador

Deputeti që përfaqëson romët në Kuvendit e Kosovës, Kujtim Paçaku, është shpallur sot ambasador i paqes në një konferencë për kulturë dhe paqe në ballkan, e që kishte mbledhur parlamentarë nga vende të ballkanit.


Shpalljen ambassador për deputetin e Kosovës e ka bërë Federata e Përgjithshme për paqe, shkruan gazetametro.net.

Lajmin për shpalljen si ambassador të paqes për deputetin Paçaku, e kanë bërë miq të tij, të cilët edhe kanë publikuar fotografi gjatë kësaj ceremonie.

Ndryshe, Kujtim Paçaku është poet i cili njihet për vargjet e tij që tregojnë edhe realitetin e romëve në Kosovë, e të cilat vlerësohen lartë./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë