Loading…

Lajcak pas takimit me Begajn: I vlerësova pikëpamjet e tij mbi dialogun Kosovë-Serbi

  • 21/09/2023 | 21:33

Lajcak pas takimit me Begajn: I vlerësova pikëpamjet e tij mbi dialogun Kosovë-Serbi

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, është takuar me presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.


“Shumë i gëzuar që takova presidentin shqiptar, Bajram Begaj”, ka shkruar Lajçaku në Twitter.

“I vlerësova pikëpamjet e tij mbi rajonin, dialogun për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, dhe atë që do të pasojë në integrimin evropian të rajonit”.

“Pres të vazhdojmë diskutimin tonë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë