Loading…

Lajçak mbledh ambasadorët e BE-së, i informon për takimet në Beograd

  • 04/06/2021 | 22:03

Lajçak mbledh ambasadorët e BE-së, i informon për takimet në Beograd

I dërguari special i BE-së, Miroslav Lajçak, ka informuar ambasadorët e Bashkimit Europian, për takimet që ka zhvilluar gjatë qëndrimit në Beograd.


Kështu ka bërë të ditur vet Lajçak, përmes një reagimi në twitter.

Tutje ai shihet në një fotografi të publikuar, i rrethuar me diplomatë europianë.

Këtë informim të tij ndaj ambasadorëve, ai e quan traditë të mirë të tij.

”Si një traditë e mirë në të gjitha vizitat e mia, unë informova Ambasadorët e BE-së në terren për takimet e mia në Beograd”, ka shkruar ai.

Po ashtu, Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak , ka bërë të ditur se bashkë me Mattheë Palmer, të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, kanë takuar patriarkun e ri të Kishës Ortodokse në Serbi, Porfirije.

“Me Palmer e kemi zhvilluar një takim të parë dhe të mirë me patriarkun e ri serb. Diskutuam për pikëpamjet mbi dialogun dhe rajonin”, ka shkruar Lajçak në rrjetin social Twitter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë