Loading…

Labinot Tahiri tregon ëndrrat që ka: Kam ambicie për kryeministër ose president

  • 22/07/2019 | 09:27

Labinot Tahiri tregon ëndrrat që ka: Kam ambicie për kryeministër ose president

Deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri, ka deklaruar se në të ardhmen ka ambicie që të bëhet kryeministër ose president i Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Tahiri ka thënë se për këto dy pozita fillimisht është i ri në moshë, por në të ardhmen ka pretendime të qarta se do të bëhet njëri nga këta.

Ai këto i ka thënë në emisionin n’Kosovë Show, derisa ka folur edhe për zhvillimet e fundit politike në vend, shkruan Gazeta Metro.

Kujtojmë se Labi pati premtuar se ai dhe familja e tij nuk do ta shkelin më Evropën deri në momentin që Kosova do ta fitojë liberalizimin e vizave.

Po ashtu Labi u bë i njohur edhe me emërimin e ministrit të Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë