Loading…

Labinot Tahiri revoltohet pse u ndalua muzika pas orës 21, thotë se Armend Zemaj ia ka…

  • 27/09/2020 | 14:15

Labinot Tahiri revoltohet pse u ndalua muzika pas orës 21, thotë se Armend Zemaj ia ka…

Përmes një shkrimi në Facebook, këngëtari Labinot Tahiri është drejtuar me fjalë fyese ndaj ministrit të Shëndetësisë. Armend Zemaj.


Duket se as vetë Labi nuk i ka besuar teorisë së tij se “s’ka virus”, pasi tani po thotë se “virusi është zhdukur”.

Megjithatë, në statusin e tij në Facebook, Tahiri i është drejtuar zemajt me fjalë fyese, duke e quajtur edhe “ministër i çiftelisë e defave”.

“Dmth VIRUSI ËSHTË ZHDUKUR dhe sëbashku me të është shuar edhe muzika dhe mbrëmjet e natës ku kanë punuar mbi 20.000 të rinjë! Baca i vet po gajlohet për muzikën , po e ruan me një fjalë!! Ky dhe kolegët e tij janë expertë të cilët janë kah e ruajnë tingullin e muzikës, se mos po e prek virusi mbas orës 21:00 e po vdes tingulli krejt, shembull: Qiftelia, Defi, Tupani, Gitarja, Harmonika, besa tash edhe paisjet e DJ etj..!”, ka shkruar Tahiri.

Krejt këto komente Tahiri i ka bërë pasi Ministria e Shëndetësisë e udhëhequr ngas Armend Zemaj, në masat e reja anti-covid, ka zgjatur orarin e lokaleve të gastronomisë, por ka marrë vendimin që muzika në këtë lokale të ndalet në orën 21:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë