Loading…

Labinot Tahiri fton qytetarët nesër në protestë

  • 02/09/2018 | 17:49

Labinot Tahiri fton qytetarët nesër në protestë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka njoftuar se nesër me datë 3 shtator do të organizojë protestë për asfaltimin e rrugës Bablak, Lubovc, Tërrën e më tutje.

Tahiri fton qytetarët e Ferizajit që të mblidhen në magjistralen Babush- Ferizaj. Sipas tij asfaltimi i kësaj rruge është premtuar pëtr 18 vjet radhazi nga qeveritë por nuk është realizuar.

“Nuk kam se si t’a kjartesojë ndryshe më këtë kërkesë të banorëve. Pa anime politike, për demokraci të gjithë në rrugë vetëm e vetëm që ta kuptojnë të gjithë se për interesa qytetare jemi të gjithë UNIK. Unë nuk jam as qyqarë e as njeri që vrapoj pas meritav, unë vrapoj me vepra për qytetarët tanë që gjithmonë i kanë meritat.”, ka shkruar ai në Facebook.

Siç ka bërë të ditur Tahiri, protesta do të mbahet nesër në ora 12:00

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë