Loading…

Labi i bjen pishman: Nuk dhuron para për të ndihmuar Ukrainën

  • 13/02/2022 | 09:54

Labi i bjen pishman: Nuk dhuron para për të ndihmuar Ukrainën

Këngëtari Labinot Tahiri, kishte vendosur që një shumë të parave ta ndajë për të ndihmuar shqiptarët në Ukrainë.


Por, duket se tash i ka rënë pishman.

Tahiri thotë se po e merr këtë vendim për shkak të disa pakënaqësive të shprehur nga ana e shqiptarëve në Maqedoni.

“Mendoj se në komente kur shprehet pakënaqesia e qytetarit dhe shqetësimet e tyre, duhet ti pranojmë sikurse kur të vjen kojshia për një hall apo këshillë me na e thënë. Shkrimin dhe vendimin për ta ndihmuar fondin ne Ukrainë, po e largojë. Atë po e largojë përshkak se vëllezërit tanë shqiptarë nga Maqedonia, kanë shprehur pakënaqësi lidhur me këtë vendim”.

“Ata shprehën mendimet e tyre për kohën e luftës atje ne Maqedoni, dhe unë ata i degjojë. Gjithashtu i degjojë edhe qytetarët të cilët me kanë informuar më mirë duke me shkruar edhe privat sa i perket disa temave lidhur me Ukrainën, edhe ata kanë të drejtë dhe i marr për bazë”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë