Loading…

La Liga spanjolle rikthehet sot me këto ndeshje

  • 24/01/2021 | 13:20

La Liga spanjolle rikthehet sot me këto ndeshje

La Liga spanjolle rikthehet me disa ndeshje interesante në kuadër të xhiros së 20, në programin e ditës së shtune.


Ndër ndeshjet më interesante të këtij programi do të jetë mes Alaves dhe gjigantit spanjoll Real Madrid, përcjell KosovaPress.

Pas 18 xhirosh, Real Madridi gjendet në pozitën e dytë në tabelë, me 11 fitore, katër barazime dhe tre humbje, duke arkëtuar kështu 37 pikë.

Në anën tjetër, Alaves pas 19 ndeshjesh, kanë regjistruar katër fitore, gjashtë barazime dhe nëntë humbje, duke u pozicionuar në vendin e 17 në tabelë me gjithsej 18 pikë.

Programi i plotë i ndeshjeve në La Ligan spanjolle vijon si më poshtë.

16:15 Sevilla (5) – Cadiz CF (9) (Stadiumi Ramon Sanchez-Pizjuan)

18:30 Real Sociedad (6) – Real Betis (8) (Stadiumi Anoeta)

21:00 Alaves (17) – Real Madrid (2) (Stadiumi ‎Mendizorrotza)

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë