Loading…

Kylian Mbappé u vaksinua kundër COVID-19

  • 25/05/2021 | 22:35

Kylian Mbappé u vaksinua kundër COVID-19

Sulmuesi i ekipit kombëtar francez të futbollit dhe PSG, Kylian Mbappé, publikoi një foto që tregon atë duke marrë vaksinën kundër COVID-19 të martën para fillimit të mbledhjes së ekipit kombëtar për përgatitjet për kampionatin evropian.


Ai u testua pozitiv për COVID-19 shtatorin e kaluar kur ekipi kombëtar u bashkua për t’u bërë lojtari i shtatë i PSG që u infektua me koronavirus.

Shoku i tij i skuadrës në PSG, braziliani Neymar, gjithashtu postoi një video disa ditë më parë duke treguar atë duke u vaksinuar.

Mbappé duhet të bashkohet me shokët e tij të skuadrës nga Clairefontaine të mërkurën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë