Loading…

Ky mot do të mbretërojë në Kosovë përgjatë pesë ditëve të ardhshme

  • 22/01/2017 | 17:48

Ky mot do të mbretërojë në Kosovë përgjatë pesë ditëve të ardhshme

Gjatë pesë ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbizotrojë mot i vranët dhe me intervale të shkurtëra me diell.


Gjatë të martës dhe të mërkurës do të ketë reshje të dobëta bore, kurse në ultësira prezente do jetë edhe mjegulla e intensitetit më të lartë, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -14 gradë Celsius deri në -5 gradë, kurse maksimale do lëvizin nga -4 deri në 1 gradë Celsiues.

Era do të fryejë nga lindja dhe verilindja me shpejtësi rreth 7m/s./Gazetametro.nett

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë