Loading…

Ky ishte momenti historik

  • 10/01/2017 | 10:46

Ky ishte momenti historik

iPhone dje ka bërë 10 vjet që nga hedhja në treg për herë të parë të telefonit të menqur, duke ndryshuar kështu teknologjinë e këtyre telefonave.

Të shikosh mbrapa gjatë këtyre 10 vjetëve të hedhjes në treg të këtyre telefonave do të kuptohet shumë lehtë se si iPhone ka ndryshuar jetën e njerëzve.

Më poshtë po ua sjellim një pjesë filmike të shkëputur nga momenti kur Steve Jobs bëri prezantimin e iPhone në Macëorld, në San Francisco – 2007.

Jobs deklaroi se telefoni që po prezantonte ishte 5 vite përpara gjithë të tjerëve që qenë në qarkullim. Atë ditë u prezantua edhe Apple TV./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë