Loading…

Ky është territori i plotë i Kosovës

  • 21/02/2017 | 11:37

Ky është territori i plotë i Kosovës

Komisioni shtetërorë i ekspertëve për matjen e territorit ka deklaruar se Kosova ka 10 mijë e 905.25 kilometra katrorë.


Kur më herët kishte 10 887 kilometra katrorë, nga viti 1982 e deri më tani kjo shifër ka ndryshuar për pak, nga disa ndryshime që janë bërë në Debellde, shkruan gazetametro.net.

Anëtarët e këtij komisioni thanë për ta çdo tentim për të nxjerrë një sipërfaqe me kufirin shtetërorë, është i papranueshëm, skandaloz dhe si e tillë mund të hidhet poshtë.

Ky raport do të jetë i hapur për dy ditë rresht, për diskutime publike. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë