Loading…

Ky është spoti i LDK-AKR-AL, për fuqizimin e rolit të gruas (Video)

  • 05/06/2017 | 16:43

Ky është spoti i LDK-AKR-AL, për fuqizimin e rolit të gruas (Video)

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, ka publikuar spotin e radhës të fushatës elektorale, me anë të të cilit zotohet se nëse vijnë në qeveri, do të kujdesen për t’i dhënë më shumë hapësirë grave në qeverisje.


Spoti që fillon me vajzën e ish presidentit Ibrahim Rugova, Teutën, kujton se gratë janë gjysma e qytetarëve të Kosovës, por jo edhe gjysma e atyre që e përbëjnë qeverinë.

Në anën tjetër, kandidatja për deputete Vjosa Osmani, premton se LDK, është ajo që do të qeverisë me duar të pastërta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë