Loading…

Ky është rezultati nga KQZ për 50 për qind të numërimit

  • 11/06/2017 | 23:48

Ky është rezultati nga KQZ për 50 për qind të numërimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, është duke i publikuar rezultatet preleminiare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.


Nga 51.77 për qind të votave të numëruara deri tani, del se koalicioni PAN ka marrë 36,48 për qind të votave, LAA 24,63 për qind, dhe Vetëvendosje 22,87 për qind.

Por, duhet pasur parasysh se deri tani janë numëruar vetëm gjysma e të gjitha votave, dhe rezultati mund të ndryshojë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë