Loading…

Ky është parashikimi i motit për sot, temperaturat minimale në minus

  • 29/03/2023 | 07:54

Ky është parashikimi i motit për sot, temperaturat minimale në minus

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale të gjata me diell.


Temperaturat minimale do të bien në vlera negative, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin rreth 11 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen mes -3 dhe -1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 9 dhe 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë