Loading…

Ky është parashikimi i motit për sot

  • 04/06/2017 | 11:51

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe jo stabilë, i përcjellur me vranësira të dendura, reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. 


Sipas Institutit, kjo gjendje meteorologjike e pa qëndrueshme do ta përfshijë pjesën më të madhe të territorit.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius, Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme por që dominues do të mbetet drejtimi i verilindjes , ku shpejtësia e së cilës mund të arrijë deri 11m/s”,thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometerologjik të Kosovëes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë