Loading…

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

  • 27/01/2023 | 22:00

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës e ka parashikuar motin gjatë fundjavës.


IHMK ka parashikuar që të shtunën të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius.

Ndërsa, sipas IHMK, të dielën parashihet mot kryesisht i vranët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 1  gradë  Celsius.  Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në fund.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë