Loading…

Ky është parashikimi i motit për ditën e mërkurë, pritet reshje bore dhe shiu

  • 22/02/2022 | 17:35

Ky është parashikimi i motit për ditën e mërkurë, pritet reshje bore dhe shiu

Nesër do të mbajë mot me vranësira dhe me diell në Kosovë. Në mëngjes pritet të ketë ngrica, kurse në mbrëmje do të ketë reshje lokale shiu apo edhe bore, shkruan Gazeta Metro. 


Sipas Prishtina Weather, të mërkurën në mëngjes do të ketë ngrica dhe kryesisht me diell paradite. Pasdite dhe në mbrëmje vransirat shtohen.

Vonë në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu apo edhe bore në vise kodrinoro-malore.

Temperaturat maksimale do të shënojnë 7 gradë Celsius, ndërsa ato minimale -1 gradë.

Në ditët vijuese do të ketë pat ngritje të temperaturave dhe do jetë kryesisht mot me diell dhe vranësira. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë