Loading…

Ky është ndryshimi i FIFA’së për Kupën e Botës në Katar

  • 23/06/2022 | 19:51

Ky është ndryshimi i FIFA’së për Kupën e Botës në Katar

Organi më i lartë i futbollit, FIFA, në mbledhjen e saj të mbajtur ditën e sotme ka marrë vendim që të zgjerohet numri i lojtarëve të kombëtareve nga 23 në 26, transmeton Gazeta Metro.


Në faqen zyrtare të FIFA’së janë publikuar vendimet të cilat janë marrë ditën e sotme nga Këshilli i FIFA’së dhe vendimi më i rëndësishëm ka qenë ndryshimi i numrit të lojtarëve.

”Numri i lojtarëve që do të përfshihet në listën përfundimtare është rritur nga 23 në 26,” thuhet në njoftimin e FIFA’së.

Vlen të theksohet se edhe UEFA kishte marrë një vendim të ngjashëm për Kampionatin Europian 2020 për shkak të shqetësimeve të futbollistëve me Covid-19. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë