Loading…

Ky është momenti kur rreth 100 tifozë të Liverpool dëshirojnë të hynë në stadium pa biletë

  • 28/05/2022 | 20:45

Ky është momenti kur rreth 100 tifozë të Liverpool dëshirojnë të hynë në stadium pa biletë

Një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur para pak momentesh kur disa tifozë të Liverpool kanë tentuar të hyjnë në stadiumin ‘Stade de France’ edhe pse nuk kishin qenë të pajisur me biletë, transmeton Gazeta Metro.


Një grup prej më shumë se 100 tifozësh thuhet se kanë tentuar të hyjnë në stadium dhe kanë pasur edhe përleshje me policinë franceze, të cilët kishin krijuar kordonë të sigurisë.

Sipas RMC SPORT, policia franceze pastaj është detyruar të përdor edhe forcën për të zmbrapsur anglezët të cilët dëshironin të hynin në stadium pa biletë.

Tifozët e ‘The Reds’ janë të njohur për atmosferën e mrekullueshme që krijojnë në stadium, por nuk është që nuk njihen edhe për ‘rrëmujat’ që dinë të shkaktojnë.

Megjithatë në fund duke marrë parasysh edhe nivelin e lartë të ndeshjes gjatë ditës së sotme nuk është raportuar për ndonjë problem mes tifozëve të Liverpool dhe Real Madrid dhe gjithçka ka shkuar qetë në kryeqytetin e Francës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë