Loading…

Ky është momenti kur Kurti ua puth duart vajzave të Vjosa Osmanit

  • 17/02/2022 | 13:09

Ky është momenti kur Kurti ua puth duart vajzave të Vjosa Osmanit

Kryeministri Albin Kurti, iu ka puthur dorën vajzave të presidentes Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Metro.


Sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë është mbajtur ceremonia e parakalimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Policisë së Kosovës, për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë.

Në fund të kësaj ceremonie, kryeministri Kurti u përshëndet me presidenten Osmanin, ndërkaq ua puthi dorën vajzave të saj.

Të pranishëm në ceremoni ishin Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me familjen e saj, Kryeministri Albin Kurti, kryeparlamentari Glauk Konjufca, ish-presidenti Fatmir Sejdiu, ish-presidentja Atifete Jahjaga, e ministra të Qeverisë së Kosovës.

Më poshtë keni pamjet. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë