Loading…

Ky është kuptimi i llogove për markat e veturave Audi, BMW dhe Mercedes

  • 13/04/2019 | 15:53

Ky është kuptimi i llogove për markat e veturave Audi, BMW dhe Mercedes

Shumica e njerëzve pëlqejnë veturat e tipit Audi, Mercedes-Benz dhe BMW. Mirëpo shumë nga njerëzit nuk e din kuptimin e llogove të emrit të këtyre markave të veturave, transmeton Gazeta Metro.


Më poshtë Metro ju sjell kuptimin e llogove të këtyre markave:

AUDI

4 rrathët e Audisë përfaqësojnë 4 kompanitë themeluese. E para nga e majta përfaqëson Audinë, e dyta DKË, e treta Horch dhe e fundit WANDERER

MERCEDES-BENZ

Ylli i Mercedesit tregon dominimin e kësaj kompanie në tokë, det dhe ajër si në kualitet ashtu edhe në stil.

BMW

BMW ( Bayerische Motoren Werke) paraqet helikat e bardha të airoplanit të cilat duken se po e qajnë qiellin. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë