Loading…

‘Ky është imazhi i Kosovës në botë’: Presidentja reagon pas sukseseve në Lojërat Mesdhetare

  • 30/06/2022 | 19:51

‘Ky është imazhi i Kosovës në botë’: Presidentja reagon pas sukseseve në Lojërat Mesdhetare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një postimi në Facebook ka reaguar pas sukseseve të xhudistëve kosovarë në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë, transmeton Gazeta Metro.


Vjosa Osmani në një postim të fundit në Facebook ka shkruar se ky është imazhi i Kosovës në botë dhe si çdo ditë tjetër, çikat dhe djemtë po ia zbardhin fytyrën vendit dhe po shkruajnë historinë e re të Kosovës.

”Ky është imazhi Kosovës në botë. Sot, si çdo ditë tjetër, çikat e djemtë tanë po ia zbardhin fytyrën vendit dhe po shkruajnë historinë e re të Kosovës. Edhe një e artë iu shtua xhudos. Atë e fitoi Laura Fazliu, çika e artë e Kosovës. Të lumtë, Laura! Ndërsa, Akili ynë, si çdoherë tjetër na bëri rishtas krenarë, duke e fituar medaljen e bronztë, kësaj radhe. Faleminderit, Akil!,” shkruan Osmani.

Kujtojmë që Kosova momentalisht gjendet në pozitën e dytë në renditjen e shteteve me më shumti të fituara medalje në xhudo, ku në vendin e parë është Spanja me një medalje më shumë të fituar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë