Loading…

Ky është çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme

  • 28/09/2022 | 09:03

Ky është çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar limitin e çmimeve të derivateve për 24 orët e ardhshme, shkruan Gazeta Metro.


Sipas njoftimit të kësaj ministrie, çmimi maksimal i lejuar për naftë është 1.60 euro.

Benzina do të kushtojë 1.33 euro gjatë 24 orëve të ardhshme.

Ndërkaq për gazin, çmimi është 0.76 euro.

Më poshtë njoftimi i plotë nga MINT. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë