Loading…

Ky është burri që nuk është larë për 60 vjet, ja si duket ai

  • 01/06/2021 | 11:23

Ky është burri që nuk është larë për 60 vjet, ja si duket ai

Për të fituar zemrën e tij, ju do të duhet të pranoni stilin e jetës së tij jo konvencionale.


Amou Haji nuk është larë për 60 vjet, sepse ai beson se të qenit i pastër do ta bëjë atë të sëmurë, dhe ushqimi i tij i preferuar është derri i kalbur.

Haji, 80-vjeçar, thotë se ai zgjodhi këtë mënyrë të jetës pasi kaloi disa pengesa emocionale në rininë e tij dhe që prej asaj kohe mbase në mënyrë befasuese ai është bërë pak i izoluar.

Shtëpia e tij është në fshatin Dejgah në provincën jugore të Farsit në Iran, ku dikur, një grup të rinjsh i ofruan që të bënte dush por për fat ai arriti të shpëtonte.

Natën ai ose fle në një vrimë në tokë, që është krejtësisht si një varr, ose në një kasolle të hapur me tulla, e cila shqetësonte vendasit të ndërtuar për të.


Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë