Loading…

Ky është antivirusi më i mirë për Windows 10

  • 26/05/2017 | 21:44

Ky është antivirusi më i mirë për Windows 10

Kaspersky renditet në krye të rezultateve të realizuara në testin AV-TEST për përdoruesit e sistemit operativ Windows 10 home.

Sipas të gjitha gjasave, ai është edhe antivirusi më i mirë për përdoruesit afaristë, pohon instituti gjerman.

Softueri i sigurisë, të cilin e ka zhvilluar Kaspersky, ka marrë pikë maksimale në serinë e testeve të kryera në sistemin operativ Windows 10 Enterprise, por rekomandime të mëdha të institutit morën edhe Bitdefender, Symantec dhe Sophos.

Konkretisht, Kaspersky Endpoint Security dhe Kaspersky Small Office Security morën pikët maksimale, 18, për mbrojtje, përdorim dhe performancë.

Bitdefender Endpoint Security, Sophos Endpoint Security and Control, Symantec Endpoint Protection dhe Symantec Endpoint Protection Cloud ishin afër me nga 17,5 poenë.

Më së keqi ishte Microsoft System Center Endpoint Protection me gjithsej 15 pikë./gazetametro.net

 

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë