Loading…

Ky do të jetë kundërkandidati i Naim Tërnavës për kryetar të BIK

  • 26/10/2018 | 16:56

Ky do të jetë kundërkandidati i Naim Tërnavës për kryetar të BIK

Naim Tërnava do të ketë një kundërkandidat për postin e kryetarit të BIK në zgjedhjet që do të mbahen në këtë institucion.


Kundërkandidati i tij do të jetë Reshat Maxhiti i cili tash për tash është anëtar i Kryesisë së BIK, transmeton gazetametro.net

Kështu ka thënë zyrtari për Informim i Bashkësisë Islame, Ahmet Sadriu, i cili e ka konfimuar këtë për Insajderin.

“Me këtë cështje merret komisioni, por sa unë kam informacione ai është kundërkandidat për të parin e BIK-ut. Nesër është Kuvendi ku do të zgjidhet myftiu”, ka thënë Sadriu.

Ndryshe, me rizgjedhjen shumë të mundur të Tërnavës, do të ishte ky mandati i katërt për këtë të fundit në krye të BIK. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë