Loading…

Ky do jetë kundërshtari i FC Prishtinës në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

  • 15/06/2021 | 12:39

Ky do jetë kundërshtari i FC Prishtinës në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Është hedhur shorti për raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.


Kampioni i Kosovës, FC Prishtina nuk ka pasur shumë fat në short, ngase do përballet me klubin Ferencvarosi.

Në rast që Prishtina kalon parakualifikimet e LK, atëherë kundërshtari i parë do jetë kampioni i Hungarisë, Ferencvaros.

“Bardhëkaltërit” në gjysmëfinale të parakualifikimeve takohen me Folgore, pastaj në finale e presin fituesin e takimit Inter – HB.

Lajm i mirë për skuadrën e Prishtinës është që ka shmangur gjigantin kroat, Dinamo Zagreb.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë