Loading…

Kuvendit i rekomandohet miratimi i Projektligjit për Kontroll të kufirit

  • 12/04/2017 | 11:33

Kuvendit i rekomandohet miratimi i Projektligjit për Kontroll të kufirit

Komisioni për Punë të Brendshme dhe Siguri, ka rekomanduar Kuvendin që ta miratojë projektligjin për kontrollin dhe mbikëqyrjen e kufirit shtëror.


Sipas anëtarëve të Komisionit, kjo bëhet për t’u menaxhuar sa më mirë kufijtë shtetëror.

Madje, duke pasur parasysh që fluksi i qytetarëve rritet në sezonin e verës, deputetja Ganimete Musliu bëri një propozim që disa anëtarë të Komisionit të vizitojnë pikat kufitare.

Sipas Musliut, kjo bëhet për të treguar angazhimin e Komisionit rreth menaxhimit të kufijve. Kjo ide u përkrah edhe nga anëtarët e tjerë të Komisionit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë