Loading…

Kuvendit i dorëzohet sot peticioni Drejtësi për Astritin

  • 29/11/2016 | 08:37

Kuvendit i dorëzohet sot peticioni Drejtësi për Astritin

25 mijë nënshkrimet e mbledhura të peticionit ‘’Drejtësi për Astritin’’ do ti dorëzohen sot Kryesisë së Kuvendittë Kosovës, Qeverisë së Kosovës si dhe Komisionit Parlmentar për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Raporti do dorëzohet nga Besa Luzha, Florina duli dhe Rudinë Jakupi nëora 14:00 në sheshin ‘’Skëndërbe’’.

Ato poashtu kanë ftuar qytetarët e vendit që të mblidhen aty para dorëzimit të këtij peticioni që kërkon drejtësi për aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari, i cili ndrroi jetë në burgun e Prizrenit më 5 Nëntor./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë