Loading…

Kuvendi shkon në pauzë deri në ora 14:30

  • 27/05/2021 | 13:04

Kuvendi shkon në pauzë deri në ora 14:30

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë deri në ora 14:30.


Pauza është vendosur pas mbarimit të pyetjeve të deputetëve në drejtim të kryeministrit Kurti dhe ministrave të Qeverisë.

Gjatë seancës plenare pati edhe debate mes opozitës dhe deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët kanë propozuar që t’i fusin në rend të ditës edhe dy pika që nuk ishin propozuar më herët.

Me gjithë kundërshtimet e opozitës për plotësim-ndryshimin e rendit të ditës, propozimi i VV-së u miratua me shumicë votash dhe asnjë kundërshtim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë