Loading…

Kuvendi i Kosovës nis punën

  • 04/05/2017 | 10:41

Kuvendi i Kosovës nis punën

Kuvendi ka nisur punën në seancën që është vazhdim i një seance tjetër. Në sallë aktualisht ndodhen 68 deputetë ndërsa nga kabineti qeveritar ndodhet vetëm zëvendëskryeministri Hajredin Kuqi.


Ndërkohë, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Minierat dhe Mineralet, për të cilin më pas u bën pishman.

Ky projektligj është votuar pas disa përpjekjeve pasi që deputetët nuk votonin projektligjin edhe pse ishin në sallë.

Por, çka rrallë ndodhë në Kuvend, ani pse u lajmërua se ky projektligj u miratua, pas një pauze ka qenë nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, i cili ka treguar se sipas rregullores ky projektligj nuk ka kaluar.

Ndryshe, në këtë seancë janë paraparë disa pika të rëndit të ditës përfshirë edhe dy interpelanca, ajo e kryeministrit Isa Mustafa e thirrur nga deputetja Donika Kadaj Bujupi dhe ajo e ministrit të Zhvillimit Ekonomi, Blerand Stavileci./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë