Loading…

Kuvendi nesër vazhdon seancën plenare, në rend dite janë këto pika

  • 05/07/2022 | 15:28

Kuvendi nesër vazhdon seancën plenare, në rend dite janë këto pika

Kuvendi i Kosovës nesër do vazhdoj seancën plenare, derisa në rend dite pritet të jenë pikat e papërfunduara nga 16, 22, 23, 30 qershor dhe 1 korrik 2022, shkruan Gazeta Metro.


Seanca do filloj nga ora 13:00, sipas komunikatës për media.

Më poshtë rendi i ditës:

I.  Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, e mbajtur më 16, 22, 23, 30 qershor dhe 1 korrik 2022:

19.  Shqyrtimi i Raportit vjetor të Performancës së Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2021,

20.  Shqyrtimi i Raportit vjetor financiar i Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2021.

II. Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, e mbajtur më 30 qershor dhe 1 korrik 2022:

6.  Votimi në lexim të dytë i Projektligjit nr.08/L-108 për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave,
7.  Votimi  i Raportit vjetor të Agjencisë Kosovare të Privatizimit për vitin 2021,
8.  Shqyrtimi i Mocionit për shkarkimin e Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë,
9.  Formimi i Komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për një (1) anëtar të Bordit për Ankesa të Mediave.​/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë